Czyż technologia nie jest piękna...
i przerażająca?

Ikona przedstawiająca uniwersalny symbol kodu.

Doświadczenie

Światy z niczego

Chęć tworzenia czegoś z niczego towarzyszyła mi odkąd pamiętam. Najpierw były to mapy parkour w Minecraft i krótki epizod z YouTubem. Na przełomie podstawówki i gimnazjum próbowałem swoich sił w tworzeniu gier, wykorzystując do tego prosty kreator, nie wymagający programowania ani umiejętności graficznych. Już wtedy miałem wątpliwości co do kierunku game developera. To właśnie na początku gimnazjum rozpocząłem uczestnictwo w kursie programowania, gdzie moim pierwszym kontaktem był Scratch. Ta fascynacja tworzeniem czegoś z niczego stała się prekursorem mojego zainteresowania programowaniem i technologią.

Do Monty Python

Moje pierwsze prawdziwe kroki w programowaniu rozpoczęły się na kursie, gdzie nauczyłem się podstaw Scratcha. Po opanowaniu podstawowych umiejętności, zaczęliśmy zgłębiać JavaScript wraz z frameworkami takimi jak React.js i Node.js, które wykorzystaliśmy do stworzenia aplikacji webowych i REST API. Z biegiem czasu nauka ewoluowała w kierunku języka Python.

Poszerzanie horyzontów

Moje wykształcenie w Technikum okazało się kluczowe dla mojego rozwoju jako programisty. Tam uczyłem się architektury komputerów, zarządzania systemami operacyjnymi i sieci komputerowych, co poszerzyło moje zrozumienie technologii. Dodatkowo, ukończyłem wiele kursów. W trakcie nauki w technikum miałem również do czynienia z Unreal Engine, co pozwoliło mi definitywnie stwierdzić, że nie chcę pracować jako game developer. Technikum zapewniło mi solidne podstawy oraz cenne umiejętności, które wykorzystuję do dziś. Jednak to, czego nauczyłem się w technikum, to dopiero początek mojej edukacyjnej podróży. Obecnie kontynuuję naukę na studiach we Wrocławiu, gdzie studiuję informatykę. Jest to kolejny krok w moim kształceniu, który pozwoli mi na jeszcze głębsze zrozumienie technologii i możliwości, jakie niesie ze sobą branża IT.

Technologia Pasji

Oprócz formalnej edukacji jestem samoukiem z ciekawością i pasją do technologii. Spędzam dużo czasu na czytaniu artykułów o nowych technologiach, słuchaniu podcastów i śledzeniu najnowszych trendów. Czyż nie jest fascynujące, jak technologia wpływa na naszą codzienność?

Projekty

Moje projekty znajdziesz na:

Kontakt

Twoje morzenie, mój kod, nasz toast... ale po deployu.
Napisz i zaczynamy!
Znajdziesz mnie również na...